עבור

מיתולוגיה של פיליון

המיתולוגיה של פיליון

המיתולוגיה של פיליון
לפי האגדות פיליון היה בית המגורים של אלים אולימפיים, הארץ של הקנטאורים והמקום ל "גיגנטומכיה".


הרקולס, אכילס, יאסון ואסקלפיוס למדו כאן מוזיקה, מצוינות ואומנות הלחימה אצל הקנטאור כיירון. למדו גם כן את התכונות המרפאות של הצמחים בפיליון.
אסקלפיוס התקדם כל כך טוב, שעלה על המורה הקנטאור כיירון ויברא את הנחש, המקור של חיים ומוות, שעד היום משמש כסמל של מדע התרופות.


בפיליון נערכה החתונה של נימפת הים תטיס עם פלאוס. בחגיגה שבה לא הייתה מוזמנת האלה אריס, וכנקמה היא זרקה תפוח יץ מזהב שעליו היה כתוב: "היפה ביותר". כך נערכה התחרות הראשונה ליופי בין האלות היפות ובעלות רב עוצמה הרה, אתנה ואפרודיטה.


השופט פריס, נסיך טרויה, אז החליט לתת את התפוח עץ לאפרודיטה. אכילס האלמותי, בן של פלאוס ותטיס, לחם אחרי זה במלחמת טרוייה, משעה אנושי למשפחה של פריס וארצו. במיתולוגיה לומדים שנקמת היוונים על טרויים היה בגלל שהם הטילו אגרות על הספינות היווניות שנסעו בהדרדנלים הצרים אחרי פתיחת הדרכים הימים על-ידי הארגונאוטים.


פיליון השתתף עם תרומה מכריעה בתבוסה על הפרסים. באזור של מערות ימיות של פוסידון הגיעו 40 ספינות של קסרקס, כאשר התכניות שלו לשליטה ביוון והרחבת האימפריה שלו הים התיכון הושמדו אחרי תבוסה כבדה ליד סלמין בשנת 480 לפני הספירה.


גם כן פיליון נקשר עם מסע הארגונאוטים כאשר במאה 13 לפני הספירה ארגו התחיל את המסע מעיר יולקו עם המנהיג יאסון אל קולכיס הרחוקה באסיה כדי לקחת גיזת הזהב, סמל לכבוד ועושר.


יאסון חזר עם גיזת הזהב והביע בתור אשתו את המכשפה מדיאה – בת של מלך ייט, נכד של הליוס, וכוהנת של חקטה ואחר-כך המלכה של יוליקו. בעקבות הנסיבות היא נשארת בתור דמות טרגית ב"מדיאה" המפורסם של אוריפידס, ספר טרגדיה שמציגים על הבמה משנת 431 לפני הספירה.


המנהיג של הארגונאוטים ששמו דיומיד החליט לשנות את שמו ליאסון, משום שבזמן הלמידה שלו בפיליון אצל הקנטאור כיירון למד את צמחי מרפא.

Book Direct & Enjoy Privileges
Best Price Guarantee
Flexible Cancelation Policy
Free Welcome Drink

Offers
ESPA
ESPA
ESPA