צ'ק אין
צ'ק אאוט
חדרים
מבוגרים
ילדים

פעילויות

הפלגות יומיות לסקיאתוס, סקופלוס, אלוניסוס

ההר בפיליון

 צמחיה נדירה, פרחים ושבילים בשילוב צבעים מרכיבים את הציור הקסם של הר פיליון!

מתקופה העתיקה ההר פיליון נחשב להר של פרחים וצמחים מרפא. לפי המיתולוגיה, זה היה בית הקיץ של אלים אולימפיים וארץ של הקנטאורים. חוץ מזה, על המדרונות ההר נערכה החתונה של פלאוס עם נימפת הים תטיס ביחד עם התחרות היופי הראשון בין אלות היפות הרה, אתנהואפרודיטה. ובסוף, בהר נמצא אסכולה הסודית של ריגה פראו, שתרמה הרבה בתקופה של מרד היווני מ1821.

הר פיליון מתחיל מכיוון צפון-מערב ונגמר בכיוון דרום-מזרח ואורכו 44 ק''מ, רוחבו 10 ק''מ דרומה ו25 ק''מ צפונה.

גבולות ההר הן: פלטנורמה קרוב לנאוחורי דרומה וקפורמה קרוב למנזר פלמורי צפונה. הפסגה הגבוהה ביותר נמצא ליד הצד הצפוני, בגובה 1624 מטר /פסגה פוריאנוס סטברוס/. פסגות אחרות הן: קוטרוני 1.550 מטר, פליאסידי 1.547 מטר, אדונקי 1.537 מטר, אגריולפקס 1.471 מטר, דרמלה 1.455 מטר, סכיצורבלי 1.450 מטר, גולגוטה 1.415 מטר, לגוניקה 1.300 מטר.

יש גם כמה מעיינים מדהימים שאולי יכולים לעורר את העניין שלכם. החשובים יותר הם קליאקודה ולגוניקה. המעיינים הידועים הם בערך 70. בנוסף, יש כמה נחלים גדולים, כמו לגוניקה, וריכונה, קליאקודה, פלוקה ובהם יש הרבה מים בתקופת החורף.

אם עקבים אחרי השבילים, תוכלו להתפעל מסוגים השונים של עולם הצומח ועולם החיי, יש לפחות 1500 סוגי הצמחים ו14 סוגים מאוימים. פיליון הוא אזור מוגן מסעיפים 92/43 ו 79/409 של איחוד האירופי, כחלק מתכנית נטורה 2000 של איחוד האירופי עם טג GR 1430001.

שלושה סוגים של צמחים (Campanula incurva, Lesquereuxia syriaca και Soldanella pelia) הוכנסו לספר האדום של הצמחים ביוון, יש לקחת בחשבון שסוגים הנדירים כוללים 38 צמחים שונים.

כאשר עולים להר פיליון, אפשר להימצא ביער אלונים, ובצפון יש עצי אשוח מקדוניים. יש קו של עצי ערמון מתחתיהם. בכיכרות של חלק מהכפרים יש דולבים, מצבות טבע אמתיים!

בפיליון יש 24 כפרים שהוקמו בתקופת השלטון הטורקי כאשר הכפר הגדול ביותר ומרכז מסחרי לאזור הוא כפר זגורה. חורפטו זאת הנמל של זגורה.

בהר יש עצי זיתים ברמת גובה נמוכה, עצי תפוח במזרח ברמת גובה בינונית וגם מגדלים תפוחי אדמה במקומות הגבויים.

להר פיליון יש יופי מיוחד בכל זמן של השנה, שמזמין את כל מי שמעוניין לגלות אותו!

קישור לכותרת: טיול – טיולים לחופשה בפיליון חלק 4.4.2

סיבובי אופרוד בפיליון עם ג'יפ 4X4 או עם אופניי ההר.

תרגישו חופשיים לגעת בטבע, לראות את המקומות שרק כמה אנשים ראו ותיהנו מפסגות של פיליון, המפרץ האגאי והמפרץ פגסאי. האגמים קרלה וונטו, מקלטי ההר, המקומות שהמקומיים מוצאים עצים לחימום במשך החורף – אלה המקומות. עם ג'יפ 4X4 או עם אופניי ההר נעבור ליד כמה אנדרטאות, גשרים, מערות ומקומות טבע מעניינים. אנחנו באמת מכירים את ההר באופן שאף בן אדם לא מכיר כמונו.
דוגמאות לסיבובי אופרוד

1. חורפטו-אנאליפסי-פורי-וריוס-פליה מידגלה
2. חורפטו-טכיארכס-מקרירכי
3. אגריולפקס-נתיב ביער-אגיה מרינה-פורי-אנאליפסי-חורפטו
4. חניה-אי-ליאס-אטונס-חורפטו
5. זגורה-פרדלו
6. רסובה-זגורה-פורי-אגיה מרינה
7. פורי-וריוס
8. פורי-אנו קרסיה-מליסיאטיקה-וולוס
קיימת אפשרות גם כן לבקר את בית הנופש הישן, המקום שמייצרים פחם ומרכז הסקי עם נוף אל הים האגאי והמפרץ פגסיה. מסלולי אופרוד מבטיחים להציג לכם הכרה ייחודית עם הטבע.
סיבובי אופרוד בפיליון נערכים באמצעות ג'יפים שלכם או בג'יפים מושכרים או עם אופיי ההר. בית-המלון פלאמינגו מספק מדריך מנוסה והוראות הנהיגה כנדרש.

תיירות חקלאית

 תוכלו ליהנות מיופי הטבעי, החי והצומח באזור, באמצעות הטיול בפיליון שבית-המלון שלנו מארגן. יש גם טיולים אחרים. באותו  זמן אפשר ליהנות מחיי הים העשיר וחופים המרוחקים באמצעות הסיורים שלנו.

אפשר להשתתף באירועי תרבות מקומיים, כמו למשל ריקודי עם, הופעות, פסטיבלים, תערוכות ובכל אירוע שמתרחש בעירייה שלנו כל קיץ.

יש לבחור בביקור בבית החרושת למוצרי בצק, המסורתיים לפיליון. אפשר לעזור ביצור וגם כמובן לטעום מהמוצרים. אפשר ללמוד יותר על מתכוניםהמקומיים לממתקים ולצפות בייצור שלהם כשאר מבקרים באגודת הנשים המקומית. אפשר לעשות ביקורים לפי בחירה בבית חרושת קטן ליצור יין ולקנות ציפורו, אוזו ויין. אפשר גם לבקר בבית-חרושת לזיתים.

ביקור באיגוד הגדול ביותר בבלקנים לייצור תפוחי עץ, "זגורין". טיול בCool Hous, צפייה במבחר של תפוחי העץ וקנייה של תפוחי עץ "זגורין" עם סימן מסחרי מוגן למקור הייצור. בתקופת ספטמבר-אוקטובר, יכולים לבקר בגינת תפוחי עץ ולהשתתף בקטיף התפוחים.

אנחנו יכולים לבשל לכם מתכוניםמסורתייםמקומיים עם מוצרים טבעיים שנציג לכם אותם.

ביקור בכפר הסמוך מקרירכי, המפורסם עם היצור הגדול של פרחים שזאת התעשייה הראשית של הכפר.

רכיבת סוסים בפיליון
כאשר באים לחופשה בפיליון קיימת אפשרות לחוות ברכיבת סוסים בכפרים בסביבת פיליון. המסלול יכול לעבור ליד ישובים מסורתיים, בדרכי האבן הישנים וליד הכפרים היפים. חוץ מזה אפשר לבחור את המסלול, בו אתם רוצים לטייל ויכולים גם כן לבקר במקומות של מענייני מים.
מתכונים מסורתיים בפיליון
המאכלים המקומיים, נקניקיות פיקנטיות, דגים טריים מחורפטו, בשילוב עם אוזו וציפורו, יין ומנות ראשונות מסורתיות /מזון מקומי שאוכלים עם ידיים/ מגישים לכם אפשרות ליהנות מאוכל המקומי במדינה.
אתם יכולים גם כן לשמור לכם שולחן כדי לטעום את האוכל המקומי בביתי מרזח המקומיים באזורינו ואם לשאול יגלו לכם את סודות של המזון היווני.