עבור

טיולי הרים

ההר בפיליון

 צמחיה נדירה, פרחים ושבילים בשילוב צבעים מרכיבים את הציור הקסם של הר פיליון!

מתקופה העתיקה ההר פיליון נחשב להר של פרחים וצמחים מרפא. לפי המיתולוגיה, זה היה בית הקיץ של אלים אולימפיים וארץ של הקנטאורים. חוץ מזה, על המדרונות ההר נערכה החתונה של פלאוס עם נימפת הים תטיס ביחד עם התחרות היופי הראשון בין אלות היפות הרה, אתנהואפרודיטה. ובסוף, בהר נמצא אסכולה הסודית של ריגה פראו, שתרמה הרבה בתקופה של מרד היווני מ1821.

הר פיליון מתחיל מכיוון צפון-מערב ונגמר בכיוון דרום-מזרח ואורכו 44 ק''מ, רוחבו 10 ק''מ דרומה ו25 ק''מ צפונה.

גבולות ההר הן: פלטנורמה קרוב לנאוחורי דרומה וקפורמה קרוב למנזר פלמורי צפונה. הפסגה הגבוהה ביותר נמצא ליד הצד הצפוני, בגובה 1624 מטר /פסגה פוריאנוס סטברוס/. פסגות אחרות הן: קוטרוני 1.550 מטר, פליאסידי 1.547 מטר, אדונקי 1.537 מטר, אגריולפקס 1.471 מטר, דרמלה 1.455 מטר, סכיצורבלי 1.450 מטר, גולגוטה 1.415 מטר, לגוניקה 1.300 מטר.

יש גם כמה מעיינים מדהימים שאולי יכולים לעורר את העניין שלכם. החשובים יותר הם קליאקודה ולגוניקה. המעיינים הידועים הם בערך 70. בנוסף, יש כמה נחלים גדולים, כמו לגוניקה, וריכונה, קליאקודה, פלוקה ובהם יש הרבה מים בתקופת החורף.

אם עקבים אחרי השבילים, תוכלו להתפעל מסוגים השונים של עולם הצומח ועולם החיי, יש לפחות 1500 סוגי הצמחים ו14 סוגים מאוימים. פיליון הוא אזור מוגן מסעיפים 92/43 ו 79/409 של איחוד האירופי, כחלק מתכנית נטורה 2000 של איחוד האירופי עם טג GR 1430001.

שלושה סוגים של צמחים (Campanula incurva, Lesquereuxia syriaca και Soldanella pelia) הוכנסו לספר האדום של הצמחים ביוון, יש לקחת בחשבון שסוגים הנדירים כוללים 38 צמחים שונים.

כאשר עולים להר פיליון, אפשר להימצא ביער אלונים, ובצפון יש עצי אשוח מקדוניים. יש קו של עצי ערמון מתחתיהם. בכיכרות של חלק מהכפרים יש דולבים, מצבות טבע אמתיים!

בפיליון יש 24 כפרים שהוקמו בתקופת השלטון הטורקי כאשר הכפר הגדול ביותר ומרכז מסחרי לאזור הוא כפר זגורה. חורפטו זאת הנמל של זגורה.

בהר יש עצי זיתים ברמת גובה נמוכה, עצי תפוח במזרח ברמת גובה בינונית וגם מגדלים תפוחי אדמה במקומות הגבויים.

להר פיליון יש יופי מיוחד בכל זמן של השנה, שמזמין את כל מי שמעוניין לגלות אותו!

קישור לכותרת: טיול – טיולים לחופשה בפיליון חלק 4.4.2

Book Direct & Enjoy Privileges
Best Price Guarantee
Flexible Cancelation Policy
Free Welcome Drink

Offers
ESPA
ESPA
ESPA