עבור

רכבת פיליון

רכבת פיליון
כאשר מבלים בפיליון את חופשתכם, על תפספסו לטייל ברכבת הקטנה של פיליון, "מודזורי" המפורסם!
הרכבת הקטנה הוקמה בשני שלבים משנת 1894 ועד לשנת 1903 על-ידי המהנדס האיטלקי אבריסטו דה קיריקו (Evaristo De Chirico), אב של צייר המפורסם ג'אורגיו דה קירקו (Giorgio de Chirico).
בתקופה של 80 שנה, לרכבת הייתה משמעות גדולה לאזור כי תרמה להתפתחותו של פיליון המזרחי על-ידי התחבורה של אנשים וסחורות מוולוס למיליאס.
היום אחרי 25 שנים של הפסקה, הרכבת של פיליון ממשיכה לנסוע באותו מסלול!
הרכבת מתחילה לנסוע מלכוניה ומצפצפת כמו בעבר, עוברת את הכפרים המסורתיים אנו גדזיה, שבו עשה עצירה קטנה, אגיה טריאדה, אגיו אטנסיו פינקטון ובסוף מגיעה למיליאס.
במיליאס הרכבת עושה היפוך ידני לכיוון התנועה של הקטר, בביצוע הדבר אפשר לצפות, ואחר כך נוסעת בחזרה ללכוניה.
במסלול היפה הזה ברכבת פיליון אפשר לראות: יצירות מופת לאירופה של De Chirigo /6 גשרי אבן עם שתי, שלוש וארבע כיפות וגשר אחד ממתכת/, גשרי אבן עם קשתות, אין סוף אזורים שקועים בירק, מעבר מחלום למציאות בהרמוניה עם הטבע העשיר בפיליון. גם כן, תחנות הרכבת הישנות הן אתרי אדריכלות גדולים, והמסילות /שנתמכים במצב מעולה עד היום/ הן היחידות במינן ביוון.
כאשר מגיעים במיליאס כדאי לבקר בבית המקדש של מלאכים, שיש לו חוץ מהשאר היסטוריה חשובה משום שבתאריך 7-5-1821 אנטימיוס גזיס העלה דגל המרד נגד שלטון הטורקי. הספריה "פסיכיס אקוס" שומרת עד היום את דגל המרד ההיסטורי ביחד עם כתבות יד ייחודיים, ספרים ומסמכים נדירים עבור תקופת השלטון הטורקי. גם מומלץ לבקר במוזיאון האתנוגרפי.
בעקבות שבילי ההר מיליאס אפשר להיכנס לויזיצה, לפינקנטס ולאג' גאורגי ולראות את בניינים העתיקים, הכנסיות, בתי התפילה והרבה מנזרים, שמחזירים אותנו לתקופות בעבר.
המסלולים מתחילים להיות פעילים כל אפריל והעונה נגמרת באוקטובר. המסלול הזה מציע והרבה אפשרויות להליכה. צריך לציין, שקיימת אפשרות להשכיר את הרכבת על-ידי חברות, קבוצות תיירים וכל משמעוניין.
הקורס של הרכבת פיליון נמשך 90 דקות עם 15 דקות הפסקה באנו גדזיה ובמיליאס, ומהירות המקסימלית היא 20-25 קמ''ש.
בית המלון פלאמינגו אחד בין המלונות שיכול לעזור לכם בכול שנדרש בקשר לרכבת פיליון.
מידע:
טל' (+30) 24210.28.555
לוח זמנים:
בקיץ
11:00 מאנו-לכוניה למיליאס
16:00 ממימיאס לאנו-לכוניה
כל יום
בחורף
11:00 מאנו-לכוניה למיליאס
16:00 ממימיאס לאנו-לכוניה
כל יום שבת וראשון מאפריל לאוקטובר. אין קורס בשבוע של פסחא
Book Direct & Enjoy Privileges
Best Price Guarantee
Flexible Cancelation Policy
Free Welcome Drink

Offers
ESPA
ESPA
ESPA